Ringvaade

Raamatu “Walemid” autor andis Ringvaatele intervjuu

13. märtsil oli teose “Walemid” autoril Lars Trunin-il olla suur au külaline Ringvaates, kus räägiti peagi ilmuvast valemitekogust ning matemaatikaeksamiks valmistumisest. Intervjuud saad järgi vaadata siit.

Oxfordi ülikooli lõpetanu: usun, et igaüks on võimeline saavutama matemaatika eksamil maksimumpunktid

“Ringvaadet” külastas äsja Oxfordi ülikooli ärijuhtimise eriala lõpetanud Lars Trunin, kes leidis, et iga inimene on võimeline saavutama matemaatika eksamil maksimumpunktid, kui ta töötab järjepidevalt.

Lars Trunin sai bakalaureuse kraadi keemia erialal, aga kuna ta oli keskkoolis alustanud oma kirjastusega, siis tekkis tal ka ärijuhtimise vastu huvi.

Trunini jaoks muutis Oxfordis õppimine maailmapilti. “Selles suhtes, et kui Eestis õpetatakse õigeid vastuseid leidma, siis Oxfordi ülikool aitab sul küsida õigeid küsimusi,” selgitas ta ning lisas, et Eestis õppides puutub kokku reeglina eestlastega. “See eriala andis mulle võimaluse tutvuda 250 inimesega enam kui 40 riigist,” rääkis Trunin.

Trunin ei usu matemaatika puhul andesse, vaid järjepidevasse töösse. “Mina usun seda, et absoluutselt iga inimene on võimeline saavutama matemaatika eksamil maksimumpunktid ja võimeline saama sisse ükskõik mis ülikooli nad tahavad minna,” ütles Trunin.

Trunin leiab, et inimese huvi matemaatika vastu kaob siis, kui ta jääb teistest maha. “Kui minna tagasi nende põhitõdede juurde, selle matemaatika raudvara juurde just, ja hakata sellest punktist pihta, kust inimene saab aru, ja kui ta saab juba järgmisest asjast uuesti aru, siis tal käib see klõps, et “ahaa”, aga see ei olnudki nii raske,” rääkis Trunin.

Toimetas Riho Nagel, allikas Ringvaade