Kasuisa

“Kasuisa” saab nüüd tasuta lugeda

2013. aasta märtsil ilmunud (tol hetkel) 15-aastase Adeele Rassi kirjutatud “Kasuisa” oli juba avaldamisele järgmisel päeval noortekirjanduse edetabeli tipus. Et Adeele kirjutatud südantlõhestav lugu võimalikult paljude silmapaarideni jõuaks, avaldame teose esimesed 9 peatükki meie Raudwara veebilehel.

Raamatu peatükid

  1. Esimene peatükk
  2. Teine peatükk
  3. Kolmas peatükk
  4. Neljas peatükk
  5. Viies peatükk
  6. Kuues peatükk
  7. Seitsmes peatükk
  8. Kaheksas peatükk
  9. Üheksas peatükk

Raamatu sisututvustus

16-aastase Clarissa elu võtab kannapöörde, kui tema vanemad lahutavad. Tüdruku ema ellu ilmub uus mees, kes on kahepalgeline, ropp ning vägivaldne. Sissekolinud Peeter tungib iga päevaga üha enam noorukese privaatsusesse ja järjepideva ahistamisega hävineb Clara hingerahu. Korralik ja kohusetundlik tütarlaps loodab saada abi oma armsalt emalt, kuid viimane ei usu enda lapse ühtki sõna.

Käesolev teos peegeldab meie ühiskonnas probleemi, millest valju häälega julgevad kõneleda vaid üksikud – katkine peremudel vägivaldsete kasuvanematega.

Autorist

Adeele Rass on 15-aastane rõõmsameelne tütarlaps, kes on väga tabavalt kirjeldanud meie kodumaal üha enam esinevat kurba nähtust – katkist peremudelit. Hoolimata väga tõetruu pildi loomisest kokkuvarisenud perekonnast, on kuupäeval 13 ja reede sündinud Adeele enda lapsepõlv olnud õnnelik.
Lisaks sellele, et Adeelele kui aktiivsele suhtlejale ja heale kuulajale on usaldatud südant koormavaid lugusid, on tema tähelepanuvõime jälgida meie ühiskonna nõrkusi motiveerinud teda kirjutama sellest, mis meie paljusid perekondasid vaevab.