Walemid

Walemid – matemaatika, keemia ja füüsika valemid

“Walemid” ilmub 2015. aasta märtsivaheajal ning on saadaval kõikides suuremates raamatupoodides ja iPadile iBookstore-is. Teose esmaesitlus toimub 19. märtsil kell 18:00 Viru Keskuse Rahva Raamatus.

Walemid” on Kirjastus Raudwara uus valemitekogu matemaatikas, keemias ja füüsikas, mis on loodud mõttega aidata põhikooli, keskkooli ja esimese aasta ülikooli õpilasi.

“Walemitega” tegime ära suure töö, et hoida raamatus ainult neid valemid, mida päriselt koolis vaja läheb [loe: vältisime ebavajalikke kummaliste tüvipüramiidide ruumala arvutamise erijuhte]. Veelgi olulisem, tegime ära töö, mida keegi pole varem viitsinud teha – illustreerisime iga valemi näiteülesandega. See väike, kuid äärmiselt oluline lisa aitab lõpuks aru saada, kus mingit konkreetset valemit ikkagi kasutada saab ning mida need kreeka tähed seal tähendavad.

Autorist

Lars Trunin on Kirjastus Raudwara asutamisaegadest aastast 2007 kirjutanud ja välja andnud mitmeid, enam kui 40 000 õpilase poolt kasutatud õppeabimaterjale, sealhulgas üle 12 000 eksemplari müünud Matemaatika Raudwara.

Gümnaasiumihariduse omandas ta Kadrioru Saksa Gümnaasiumis, kus õpetajate Ülle Heining, Tiiu Liivanurm ja Ann Mändveer suure töö tulemusena saavutas ta matemaatika, keemia ja füüsika riigieksamitel maksimumilähedased tulemused.

Bakalaureusekraadi sooritas ta Tallinna Tehnikaülikoolis matemaatika-loodusteaduskonnas rakenduskeemia ja biotehnoloogia erialal, mille ta lõpetas aastal 2012 cum laude.

Magistrikraadi tegi ta Suurbritannias Oxfordi Ülikoolis rahvusvahelise ärijuhtimise alal (Master of Business Administration, MBA), mille ta lõpetas aastal 2014 kiitusega (Distinction), olles ka dekaani nimekirjas (Dean’s list).